![]()
Pokud chcete vytvořit novou proměnnou, musíte do kódu projektu vložit ikonku proměnné. Po vložení se zobrazí nové okno, kde si vyberete jednu z ikonek vlevo nahoře. Pokud zvolíte ikonku více vlevo, vytvoříte novou lokální proměnnou, pokud zvolíte ikonku více vpravo, vytvoříte novou instanční proměnnou. Deklaraci instanční proměnné musíte vložit do kódu projektu nahoru nad hlavní metodu. Pokud jí vložíte jinam, program si jí tam přesune.
Po stisknutí jednoho z tlačítek se zobrazí nové okno, kam zadáte informace o proměnné. Nahoře je kolonka, kde musíte vyplnit název nové proměnné (nesmí se jednat o již použitý název).
Pod touto kolonkou si můžete změnit typ nové proměnné. Pokud chcete typ proměnné, která není v přednastavené seznamu hlavních typů proměnných, klikněte na černý čtvereček a do nově zobrazené kolonky napište typ proměnné. Jiný typ proměnné si můžete vybrat také přes menu, které se zobrazí po kliknutí na šipku vpravo od kolonky na zadávání typu proměnné. Pokud zaškrnete zaškrtávátko u hranatých závorek napravo od hlavních typů proměnných, nevytvoří se nová proměnná, ale nové pole. Úpravy nové proměnné potvrdíte zeleným zobáčkem, pokud je nechcete uložit, klikněte na červený křížek.
Aby jste zjistili, co který čtvereček znamená, najeďte na něj myší a zobrazí se krátká nápověda, v níž najdete, co může proměnná daného datového typu obsahovat.
Pomohla Vám nápověda? ![]() ![]() ![]()
Pokud chcete u nějaké proměnné změnit její název nebo typ, stačí na ní kliknout pravým tlačítkem a v menu vybrat položku Upravit (klávesová zkratka F2) nebo na ní dvakrát rychle za sebou kliknout levým tlačítkem. Poté se objeví stejné okno jako při vytváření proměnné, ale budete tam mít již vyplněné informace. Můžete provádět stejné úpravy jako při vytváření proměnné.
Pomohla Vám nápověda? ![]() ![]() ![]() ![]()
Pro vložení nějaké proměnné do programu ji musíte buď z nějakého místa zkopírovat nebo vložit pomocí ikonky proměnné. Po vložení ikonky se zobrazí okno, kde je seznam všech proměnných, které můžete na daném místě použít. Pokud kliknete na nějakou proměnnou v seznamu, vloží se na určené místo.
Pomohla Vám nápověda? ![]() ![]() ![]() Shledali jste tuto informaci pro Vás užitečnou? ![]() ![]() ![]() Máte nějaký dotaz nebo připomínku k tomuto tématu? Napište nám. ©1978-2010 SGP Systems Nadřazená stránka | Předchozí stránka | Další stránka |